Kup ubezpieczenie przed wyjazdem na wakacje

Published on 08/01,2017

Kup ubezpieczenie przed wyjazdem na wakacjeCoraz więcej osób, które wyjeżdżają na wakacje decyduje się wykupić polisę ubezpieczeniową. Wciąć jednak są osoby, które uważają, że kupowanie polisy to strata pieniędzy. Kiedy i jakie ubezpieczenie warto wykupić wyjeżdżając na urlop?

Ubezpieczenie zdrowotne

Powinny nad wykupieniem tego ubezpieczenia szczególnie pomyśleć te osoby, które planują spędzić urlop w kraju, który nie należy do Unii Europejskiej. Na urlop w jednym z krajów unijnych zabierzmy ze sobą Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Jest ona wydawana bezpłatnie na wniosek osoby ubezpieczonej w dowolnej delegaturze lub oddziale NFZ. W ramach karty będziemy mieli prawo do leczenia na takich samych zasadach, jak osoby ubezpieczone w danym kraju. Pamiętajmy jednak, że w każdym kraju obowiązują inne zasady, za niektóre usługi trzeba zapłacić. EKUZ zapewnia także jedynie dostęp do usług w publicznych placówkach służby zdrowia, nie pokrywa kosztów transportu medycznego. Warto więc wykupić ubezpieczenie kosztów leczenia na wypadek ewentualnych problemów zdrowotnych. Polisa powinna nas chronić przed odpowiedzialnością cywilną na wypadek naszej odpowiedzialności za spowodowanie zdarzenia, w którym ucierpią inne osoby. Pamiętajmy, że osoba przez nas poszkodowana może się domagać wysokiego odszkodowania. Warto więc uzupełnić polisę zdrowotną także o ubezpieczenie OC.

Ubezpieczenie bagażu w podróży

Warto rozważyć również wykupienie ubezpieczenia bagażu podróżnego. Nad tą polisą szczególnie powinny zastanowić się osoby, które zabierają ze sobą wartościowe przedmioty, na przykład laptop i aparat fotograficzny. Polisa zapewnia ochronę na wypadek uszkodzenia, kradzieży lub zniszczenia bagażu. Mogą ją wykupić także osoby, które swój urlop będą spędzać w Polsce. Wykupując ubezpieczenie bagażu w podróży, zastanówmy się, na jaką wartość ją zawieramy. Towarzystwa ubezpieczeniowe proponują bowiem polisy z wartością rzeczywistą lub odtworzeniową. Polisa na wartość odtworzeniową jest bardziej dla nas korzystna.

Polisa ubezpieczeniowa zapewni nam bezpieczny i spokojny wypoczynek, zapoznaj się ze szczegółami: https://www.gothaer.pl/pl-dla-ciebie-produkt/58319/samochod/ubezpieczenie-bagazu

 


Comments

Leave a Reply